Bezdomovci v Oáze po prvý krát oslávili s deťmi najkrajších deň v roku – MDD
11. júna 2013
Vyhodnotenie súťaže “VRCHNÁKOMÁNIA VI.”
12. júna 2013

Košická tepláreň vo vykurovacej sezóne dodávala teplo 205 dní

(10.06.2013; www.energia.sk; Spravodajstvo, s. ‑; tasr)

Košice 10. júna (TASR) ‑ Košická tepláreň (TEKO), a.s., počas uplynulej vykurovacej sezóny, ktorá trvala od 8. októbra 2012 do 31. mája 2013, dodávala teplo 205 dní. „Celkovo najnižšia priemerná denná teplota bola v Košiciach nameraná 10. decembra 2012, kedy dosiahla mínus 10,7 °C,“ informovala dnes za TEKO Jana Bačenková.

V sezóne podľa firmy nenastalo rozsiahlejšie prerušenie dodávok tepla a teplej úžitkovej vody, došlo len k ojedinelým poruchám, ktoré boli odstránené v priebehu niekoľkých hodín.

V letných mesiacoch bude spoločnosť TEKO realizovať viaceré plánované opravy, preto dôjde k dočasným odstávkam tepla a teplej úžitkovej vody. „Snahou spoločnosti je minimalizovať dobu odstávky a aj preto budú tepelné siete uvádzané do prevádzky hneď po ukončení bežných opráv,“ uviedla Bačenková.

Predbežný harmonogram odstávok dodávky tepla z centrálneho zásobovania teplom v Košiciach je uverejnený na webstránke www.teko.sk.

V dňoch 18.‑20. júna budú odstavené všetky odovzdávacie stanice tepla napojené na horúcovodné rozvody TEKO. „Parné rozvody 0., 1., 2. a 4. etapy budú zásobované prevádzkou zdroja KOSIT a.s.,“ informuje spoločnosť. V čase 18.‑26. júna dôjde k rekonštrukcii rozvodu Luník IV v rámci 5. etapy. Odstávka zasiahne ulici Nešporova, Gudernová, Markušová, Šafáriková, Kežmarská, Uherová, Popradská a Hodonínska.