Hľadáme vodičov zimnej údržby
18. augusta 2019
KOSIT na podujatí Profesia Days 2019 v Košiciach
11. septembra 2019

KOSIT ponúka prácu bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice

Spoločnosť KOSIT a.s. veľmi intenzívne vníma situáciu okolo U. S. Steel Košice, kde na základe medializovaných informácii, využilo ponuku na dobrovoľné ukončenie pracovného pomeru okolo 700 zamestnancov.

Ako spoločnosti, ktorej najintenzívnejšie aktivity v oblasti služieb odpadového hospodárstva sú práve v košickom regióne, nám nie je táto situácia ľahostajná. Rozhodli sme sa preto, že bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice ponúkneme prácu, vrátane preškolenia a ďalších benefitov“ povedal Ing. Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSIT a.s.

Spoločnosť KOSIT sa neustále rozrastá, rozširuje svoje portfólio služieb a zákazníkov v regióne a každoročne ponúka prácu najmä v zimnej sezóne, ktorým po sezóne spoločnosť ponúka možnosť dlhodobej práce. Aktuálne otvorené pracovné pozície sa sústreďujú najmä vodičov s oprávnením typu C, autoelektrikárov a závozníkov. Budúcim zamestnancom spoločnosť ponúkne v prípade potreby rekvalifikáciu a zaplatí aj skúšky pri získavaní potrebného vodičského oprávnenia.

 

Máte záujem o prácu v spoločnosti KOSIT a.s.?

 

 

„Samozrejme, v súčasnosti nebudeme schopní prijať do pracovného pomeru všetkých, ktorí sa ocitli bez zamestnania, ale pokúsime sa ich získať na pozície, ktoré sú momentálne k dispozícii. V prvej vlne počítame, že by sme mohli prijať 30 až 50 nových zamestnancov. Keďže pracujeme pre Košice, aj takýmto spôsobom chceme mestu a jeho obyvateľom pomôcť prekonať ich ťažké obdobie bez práce“, dodáva M. Christenko.

Neľahká situácia na trhu práce v Košiciach bude pokračovať aj po lete. Ako avizovalo vedenie spoločnosti U. S. Steel Košice, celkovo by sa bez práce takto malo ocitnúť až 2 500 ľudí.

Spoločnosť KOSIT bude v spolupráci s Oddelením ľudských zdrojov spoločnosti U. S. Steel Košice, postupne oslovovať všetkých zamestnancov, či už formou náborových letákov alebo priamym oslovovaním zamestnancov.

 

Máte záujem o prácu v spoločnosti KOSIT a.s.?

 

 

Spoločnosť KOSIT a.s. patrí medzi najväčších zamestnávateľov v meste. V súčasnosti zamestnáva vyše 700 zamestnancov. Košická spoločnosť sa zaoberá zvozom a spracovaním odpadu. Okrem rozsiahleho zvozového a logistického parku vlastní a prevádzkuje Zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO), kde spracováva odpad pre spádové oblasť Košíc ale napr. aj Prešova.
   

 

Máte záujem získať viac informácií o otvorených pozáciach? V prípade Vášho záujmu stať sa vodičom spoločnosti KOSIT, alebo na iných pozíciách, nám svoje životopisy posielajte e-mailom na personalne@kosit.sk. Budeme sa tešiť na nových kolegov!