Oznam
1. júna 2017
KOSIT je slušná firma
15. júna 2017

Moderné uzamykateľné kontajnerovisko v Parčíku J. Psotku

Spoločnosť KOSIT a.s. dnes odovzdala mestu Košice a Mestskej časti Košice-Juh bezplatne do užívania nové uzamykateľné kontajnerové stanovište, ktoré vzniklo v rámci pilotného projektu nových podzemných a uzamykateľných kontajnerových stanovíšť.

„Tak podzemné, resp. polopodzemné kontajnery, ako aj uzamykateľné, majú svoje výhody a nevýhody. V rámci verejnej diskusie sme sa rozhodli, že z vlastných prostriedkov v spolupráci s Magistrátom mesta Košice a Mestskou časťou Košice-Juh inštalujeme v rámci pilotného projektu oba typy stanovíšť a budeme sledovať názory verejnosti na to, aké výhody a nevýhody oboch riešení prevládajú,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT, Ing. Marián Christenko.

„Z tohto projektu máme veľkú radosť. Dlho sme premýšľali, ako by mohlo vyzerať stanovište kontajnerov v 21. storočí a teraz sa nám podarilo svoje predstavy zhmotniť. Už počas realizácie sme objavili veľa možných vylepšení vlastnej koncepcie, ktoré určite zužitkujeme pri ďalšej realizácii,“ uvádza Ing. Ladislav Pešta, vedúci oddelenia investícií v spoločnosti KOSIT.

Očakávame, že sa náklady na základný model uzamykateľného kontajnerové stanovišťa pri výrobe väčšieho počtu kusov budú pohybovať okolo 5.000,- EUR. Náklady na pilotný projekt vrátane projektovej dokumentácie boli samozrejme vyššie.

Toto riešenie okrem nádob na komunálny odpad a triedený zber zahŕňa aj možnosť zberu batérií a obnoseného šatstva.