Jarné upratovanie 2020

POZOR ZMENA! Možnosť využiť 500 € dar na podporu organizácie upratovania mestských častí v Košiciach posúvame do 5.júla 2020.

Spoločnosť KOSIT aj v tomto roku oslovila zástupcov všetkých mestských častí s ponukou spolupráce na najväčšej dobrovoľníckej akcii v našom meste.

„Veľmi nás teší, že obyvateľov Košíc, ktorým záleží na čistote mesta a neváhajú sa vlastným pričinením zapojiť do veľkého  upratovania vo svojej mestskej časti, každým rokom pribúda. Je vidieť, že nám kvalita prostredia v ktorom žijeme nie je ľahostajná. Túto myšlienku radi podporíme a preto vyhlasujeme Jarné upratovanie s KOSITom, povedal generálny riaditeľ Ing. Marián Christenko.

 

 

Aktivity tretieho ročníka jarného upratovania podporí spoločnosť KOSIT sumou až 11 000 €. Každá mestská časť má možnosť prejaviť záujem o príspevok vo výške 500 € na materiálno-technické zabezpečenie. „V hodnote daru poskytne naša spoločnosť každej mestskej časti prenájom veľkokapacitného kontajnera, rukavice i vrecia na vyzbieraný odpad a následnú prepravu a zneškodnenie odpadu. Rozumieme, že úspech tejto akcie záleží výhradne na vôli a ochote dobrovoľníkov a sme pripravení podporiť organizáciu v jednotlivých mestských častiach i komunikačne. V súvislosti s jarným upratovaním vyhlasujeme súťaž, kde hlavnú výhru predstavuje poukaz na dovolenku vo výške 1000 € a tiež menšie výhry pre ďalších súťažiacich. Všetky detaily k súťaži nájdu obyvatelia na našom webe i facebookovej stránke.” upresňuje Christenko.

Ak ste aj vy srdcom dobrovoľník a nedáte si ujsť ten skvelý pocit z pohľadu na čisté okolie, prihláste sa na miestnom úrade vašej mestskej časti. Dovolenková tisícka od KOSITu za jedinú fotku môže byť i vaša!

Podmienky súťaže nájdete v našich Novinkách.

Postupne aktualizovaný harmonogram Jarného upratovania pre jednotlivé mestské časti:

TERMÍN v roku 2020MESTSKÁ ČASŤČASMIESTOPOČET DOBROVOĽNÍKOV
20. – 27. aprílaPoľov10:00 – 15:00ihrisko15
25. aprílaPereš8:30 – 12:00koniec ul. Haburská, pri lese30
30. májaŤahanovce sídlisko 8:00 – 14:00stĺpiky na Austrálskej triede100
6. júnaStaré mesto9:00 – 15:00

plocha pred OC Tip -Top 

parkovisko pred Rokokom

50
24.júna – 25.júna Dargovských hrdinov 

Ovručská

pod Kurskou

40
27.júnaZápad 

Popradská, Borovicový háj

Pľuvátko, OC Domino

100
4.júlaKVP Drocárov park100
4.júlaJuh 

Užhorodská pri športoviskách

Krakovská od garáží

60