Jarné upratovanie 2020

POZOR ZMENA! Možnosť využiť 500 € dar na podporu organizácie upratovania mestských častí v Košiciach posúvame do 30.6.2020.

Spoločnosť KOSIT aj v tomto roku oslovila zástupcov všetkých mestských častí s ponukou spolupráce na najväčšej dobrovoľníckej akcii v našom meste.

„Veľmi nás teší, že obyvateľov Košíc, ktorým záleží na čistote mesta a neváhajú sa vlastným pričinením zapojiť do veľkého  upratovania vo svojej mestskej časti, každým rokom pribúda. Je vidieť, že nám kvalita prostredia v ktorom žijeme nie je ľahostajná. Túto myšlienku radi podporíme a preto vyhlasujeme Jarné upratovanie s KOSITom, povedal generálny riaditeľ Ing. Marián Christenko.

 

 

Aktivity tretieho ročníka jarného upratovania podporí spoločnosť KOSIT sumou až 11 000 €. Každá mestská časť má možnosť prejaviť záujem o príspevok vo výške 500 € na materiálno-technické zabezpečenie. „V hodnote daru poskytne naša spoločnosť každej mestskej časti prenájom veľkokapacitného kontajnera, rukavice i vrecia na vyzbieraný odpad a následnú prepravu a zneškodnenie odpadu. Rozumieme, že úspech tejto akcie záleží výhradne na vôli a ochote dobrovoľníkov a sme pripravení podporiť organizáciu v jednotlivých mestských častiach i komunikačne. V súvislosti s jarným upratovaním vyhlasujeme súťaž, kde hlavnú výhru predstavuje poukaz na dovolenku vo výške 1000 € a tiež menšie výhry pre ďalších súťažiacich. Všetky detaily k súťaži nájdu obyvatelia na našom webe i facebookovej stránke.” upresňuje Christenko.

Ak ste aj vy srdcom dobrovoľník a nedáte si ujsť ten skvelý pocit z pohľadu na čisté okolie, prihláste sa na miestnom úrade vašej mestskej časti. Dovolenková tisícka od KOSITu za jedinú fotku môže byť i vaša!

Podmienky súťaže nájdete v našich Novinkách.

Postupne aktualizovaný harmonogram Jarného upratovania pre jednotlivé mestské časti:

TERMÍNMESTSKÁ ČASŤČASMIESTOPOČET DOBROVOĽNÍKOV
 Pereš koniec ul. Haburská, pri lese30
 Dargovských hrdinov 

Kurská 27, schody k Tesco

Benádová vedľa garáží

40
 Myslava Na kope pri trafe40
 Juh  40
 Krásna predajňa Átrium, Beniakova ulica50
 Poľov ihrisko15
 Západ  30
 Kavečany   
 Nad Jazerom   
 Vyšné Opátske Vranie jazero20
 Ťahanovce sídlisko  stĺpiky na Americkej triede150
 Lorinčík pri cintoríne50
 Džungľa   
 Sever   
 Staré mesto   
 KVP  150
 Ťahanovce obec