Školy zberom papiera symbolicky zachránili 13 000 stromov
23. novembra 2015
Aktuálna situácia v rámci údržby ciest je pokojná
27. novembra 2015

„Posedenia na zhorenom kontajneri“ a „Krása ukrytá medzi odpadkami“ sú víťazmi fotosúťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“

Koncom augusta Nadácia KOSIT a.s. a partneri (KOSIT a.s. a Mesto Košice)  vyhlásili súťaž vo fotografovaní  momentov zo života ľudí a odpadu v Košiciach.  Poslaním súťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“  bolo upozorniť na problémy, ktoré súvisia so vznikom tzv. čiernych skládok,  pribúdaním odpadových zložiek ako aj množstva  objemného, nebezpečného  a triedeného odpadu. 

Súťaž bola určená deťom aj dospelým. Nadácia KOSIT obdržala 76 aktuálnych foto záberov z Košíc a blízkeho okolia v elektronickej podobe. Je nám však ľúto, že súťaže sa nezúčastnili aj detskí fotografi. I napriek tomu sme sa spoločne s partnermi súťaže rozhodli udeliť 2x prvé, druhé i tretie miesta. Víťazné fotografie zverejníme na web stránkach a sociálnych sieťach partnerov. Naším ďalším krokom je pripraviť putovnú výstavu z 30 vybratých fotografií, ktoré tiež získajú finančnú odmenu .“ – informuje  Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT .

Som skutočne rád, že do tejto zaujímavej súťaže bolo prihlásených 76 fotografií, ktoré z väčšej časti odzrkadľujú ľahostajné správanie sa nás, ľudí. Aj preto je tu naša podpora a iniciatíva, aktivovať tých, ktorým na meste záleží  a nadchnúť pre čistejšie Košice ľudí, ktorí sa správajú spoločensky neprípustne.  Chceme osloviť čo najviac ľudí s našou kampaňou „Za čistejšie Košice, ktorej fotografická súťaž je tiež súčasťou.“ – dodáva partner súťaže Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSIT a.s.

Nadácia KOSIT s partnermi predstavujú víťazov fotosúťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“

2x prvé miesto: 2x150eur

DS 001: Posedenie na zhorenom kontajneri, autor: Daniel Staroň

DS001 - posedenie na zhorenom kontajneri

PeJa 002: Krása ukrytá medzi odpadkami, autor: Peter Janáčik

PeJa 002-Krasa_Ukryta_Medzi_Odpadkami

2x druhé miesto: 2x 100eur

ESch 001: Lesná bystrinka, autor: Eva Schwardy

ESch 001 Lesna_bystrinka

NiMi 001: Málo? , autor: Nikodem Miko

NiMi001 - malo

2x tretie miesto: 2x 50eur

DS 003: Jazda zručnosti, autor: Daniel Staroň

DS003 - jazda zrucnosti

SBl 002: Veľké mesto, veľké problémy – Biohazard, autor: Štefánia Blanárová

Šbl 002 - Biohazard

30 vybratých fotografií, ktoré poputujú na výstavu budú ohodnotené 30eur každá.

Veľké poďakovanie patrí aj garantomi výberu tých najlepších fotografií, ktorými boli Veronika Janušková, Miro Vacula a Marián Angelovič.