Ekologické povedomie na Slovensku z roka na rok rastie
10. decembra 2012
Vláda: Analýzou činnosti Recyklačného fondu sa zaoberať nebude
10. decembra 2012

Prvý sneh zvládli Košice bez problémov

Snehová nádielka, ktorá po prvý raz výdatnejšie zasiahla Košice, nenarobila žiadne väčšie problémy. Cesty boli zjazdné, Kosit už v noci na stredu nasadil dostatočný počet mechanizmov.
KOŠICE. Podľa hovorcu spoločnosti Kosit Rolanda Bánhegyiho žiadne problémy nezaznamenali na cestách ani pri raňajšom odvoze odpadkov.
Smetiarske vozidlá firmy Kosit vraj v uliciach mesta zvládli všetko podľa vopred odsúhlaseného harmonogramu. „Od začiatku sneženia bolo počas nočnej zmeny v teréne 13 sypačov a 2 malé mechanizmy,“ uviedol Bánhegyi.
„Zabezpečovali zjazdnosť ciest na hlavných ťahoch a komunikáciách, po ktorých premáva mestská hromadná doprava. Následne boli v dennej zmene mechanizmy presunuté na bočné komunikácie a chodníky. Ručné čistenie zabezpečuje 21 pracovníkov. Zimná údržba prebieha v úzkej koordinácii s dispečerskou službou mesta Košice.“
Hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová nás informovala, že v súvislosti so snehom takisto nemali žiadne problémy.
„Všetky vozidlá MHD jazdili bez akýchkoľvek komplikácií, neboli hlásené ani žiadne meškania,“ povedala nám Karaffová.
„Iba“ štyri nehody
V Košiciach a okolí v súvislosti so snehom včera nedošlo k vážnym dopravným nehodám. V utorok večer sa však niekoľko áut „pošmyklo“.
Okolo 18. hodiny zišiel v smere na Herľany z cesty kamión a zapadol. Von mu pomáhali hasiči.
O 21.40 hod. zas v lokalite Perín ‑ Chým havarovalo osobné auto Fiat Ducato. Nik sa vážne nezranil.
Vážnejšie vyzerala nehoda o 22.15 hod. na „Súdkoch“ pri Ťahanovciach. Z brehu tam zletela Toyota RAV 4 a pristála na boku pod mostom. Vodič ani spolujazdkyňa nemali vonkajšie poranenia, napriek tomu boli prevezení do nemocnice na ošetrenie.
„V súvislosti s nepriaznivým počasím na cestách sme včera zaznamenali štyri dopravné nehodyv Košiciach. Okres Košice ‑ okolie bol bez nehody. Cesty v Košickom kraji sú zjazdné a mokré,“ povedala nám krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Zdroj: (06.12.2012; www.korzar.sk; Košický korzár, s. ‑; sam, krs)