Eko tábor

Eko tábor 2014

Leto 2014 sa ponesie v znamení ekológie. Nadácia KOSIT a občianske združenie EDUCTRA si pre malých aj veľkých pripravila v poradí už tretí EKO tábor. Uskutoční sa od 20. do 27. júna v Kysaku.

Cieľom tábora je okrem aktívneho trávenia času aj vzdelávanie detí v oblasti ekológie, no nielen nej, hravou formou. V minulom roku sa doň prihlásilo 51 detí, ktoré odchádzali domov plné zážitkov. Verím, že rovnako spokojní budú aj účastníci tohto ročníka,“ hovorí riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková.

Informácie o tábore, prihlášku, dotazník a vyhlásenie pre rodičov, ako aj organizačné pokyny, nájdete na www.nadaciakosit.org.

 

Eko tábor 2013

Eko tábor 2012

Viac ako 50-tka detí z celého Slovenska prežila v letnom tábore týždeň plný zážitkov.

Nádherná príroda Volovských vrchov sa na niekoľko dní stala domovom pre deti v letnom EKOtábore v Kysaku pri Košiciach, ktorý už druhý rok zorganizovala Nadácia KOSIT. „ Milo ma prekvapili deti, ktoré sa k nám vrátili na základe skúseností a bohatých táborových zážitkov z minulého roka,“ skonštatovala riaditeľka nadácie Jana Končeková.
Aj tento rok deti zažili šesť dní plných zábavy, športu a poučenia. Nikomu nechýbali počítače ani telka. Netradičná športová olympiáda, táborák, či tvorivé dielne a mediálny tréning – to bol bohatý program pod taktovkou Nadácie KOSIT. Najviac deti zaujala návšteva aktivistov z Únie vzájomnej pomoci ľudí psov v Košiciach, ktorí ich naučili ako sa správať k psíkom, zábavné podujatie s lesnými pedagógmi zo Štátnych lesov priamo pod Jánošíkovou baštou a každodenné krúžkovanie vtákov žijúcich v okolí Kysaku s Petrom Krišovským z Východoslovenského múzea v Košiciach. Všetky zážitky deti nakrúcali a zostrihané video reportáže si každý večer pozreli.

Novinkou v tomto roku boli táborové noviny. Každý deň osemčlenná redakčná rada spracovala aktuality a informácie do Táborového života.

„Deti sa priamo podieľali na tvorbe novín. Denne písali články, robili ankety, zisťovali informácie, ktoré potom spracovali. Táborový život sa každý deň rozchytal do posledného výtlačku.“ dodáva Silvia Karolyiová z Nadácie KOSIT. „EKO tábor sa nám naozaj vydaril. Som maximálne spokojná, že sa nám podarilo naplniť program, tak ako sme si ho naplánovali. Za šesť dní som spoznala 51 úžasných, talentovaných detí. Aj keď je to len druhý ročník, určite jeho výsledky nám dávajú elán do ďalších. A už teraz rozmýšľame čo zaujímavé a nové pre naše deti pripravíme. na budúci rok.“

V mene detí ďakujeme všetkým sponzorom a priateľom tábora za finančnú pomoc a spoluprácu.
Podporili ho: Košický samosprávny kraj, KOSIT a.s, EAST PAPER s.r.o, RWE IT Slovakia, ENVIDOM, NATUR-PACK, KUENZ-SK s.r.o, Slovenské elektrárne, a. s., LABAŠ s.r.o., Mestské lesy, Panta Rhei, Zlatá studňa, IMPRESSIA s.r.o.

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD, vzdelávanie seniorov a väzňov.

Eko tábor 2011