Priatelia máme výsledky súťaže o lis na pet fľaše
2. marca 2018
Fotosúťaž „Milujeme prírodu“
19. apríla 2018

Staň sa dobrovoľníkom počas jarného upratovania Košíc

Spoločnosť KOSIT štartuje najväčšiu dobrovoľnícku akciu, v rámci ktorej chce podporiť upratovanie verejných priestranstiev v mestských častiach.

Neporiadok v našom okolí je tým, čo nám nepochybne prekáža najviac. Aby sme prispeli k  skvalitneniu nášho životného prostredia, radi podporíme aktivity veľkého upratovania, a preto vyhlasujeme spolu s denníkom KORZÁR „KOSIT Jarné upratovanie“, povedal generálny riaditeľ  Ing. Marián Christenko.

Spoločnosť KOSIT podporí počas jarného obdobia aktivity veľkého upratovania sumou až 11 000 €.  O podporu sa môžu uchádzať všetky z 22 mestských častí a pre každú z nich sme vyčlenili príspevok vo výške 500 € na produkty a služby. „V rámci tejto sumy poskytneme mestským častiam veľkokapacitné kontajnery, dopravu, vrecia a rukavice. Upratovanie vytipovaných lokalít v mestských častiach bude prebiehať ako koordinovaná a organizovaná aktivita. Veľmi nám záleží aj na osvete v tejto oblasti“, upresňuje podmienky získania pomoci Christenko.   

Do akcie KOSIT Jarné upratovanie sa zapojilo až 21 mestských častí. Príspevkom budú  financovať niektoré zo svojich aktivít v rámci upratovania lokalít ktoré si vybrali na základe ich potrieb, ale aj nášho prieskumu na našej facebookovej stránky Za čistejšie Košice. Upratovanie bude prebiehať v spolupráci s dobrovoľníkmi z radov občanov mesta, žiakov základných škôl ale aj aktivačných pracovníkov mestskej časti.

Všetko bude závisieť najmä od ochoty dobrovoľníkov, ktorí chcú spoločne s nami prispieť k  zveľadeniu nášho mesta. Dobrovoľníkov, ale aj podnety na aktivity spojené s upratovaním neustále hľadáme aj na našom Facebooku“, informuje Christenko.

V prípade, že aj vy máte záujem stať sa dobrovoľníkom KOSIT Jarného upratovania, prihláste sa na miestnom úrade vašej mestskej časti.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do akcie zapoja a zároveň prosíme tých , ktorí tento zakázaný odpad nezodpovedne vyhadzujú, aby tak už v budúcnosti nerobili.

 

Mediálny partner akcie: