Deň Zeme

Deň Zeme 2016 – Selfie v zelenej farbe

KOSIT a.s. vyhlasuje pri príležitosti Dňa Zeme novú súťaž pre kolektívy základných a stredných škôl z Košíc.

Zaregistrujte školu do 15. 4. 2016 na denzeme@kosit-as.sk, určte si v týždni od 18. do 22. 4. 2016 jeden deň, keď prídu žiaci do školy v zelenom oblečení alebo so zelenými doplnkami, odfotografujte si selfie a zašlite nám ju. Každá fotografia bude zverejnená na www.facebook.com/zacistejsiekosice. Päť najpopulárnejších si rozdelí finančnú odmenu vo výške 1000 € a dve školy navyše získajú 250 € prémiu za účasť.

POZOR! Škola, ktorá sa zapojí do súťaže, sa prihláškou zaväzuje písomne a ústne neskúšať žiakov, ktorí sa v daný deň oblečú celí do zelenej farby.

Plné znenie štatútu súťaže nájdete tu: https://www.kosit.sk/statut-sutaze-selfie-v-zelenej-farbe/

Deň Zeme 2013

V roku 2013 usporiadala spoločnosť KOSIT a.s. súťaž o „najcoolovejší“ EKO program.

List: Den Zeme 2013 list

 

 

 

 

Základná škola, Nám. L. Novomeského 2 v Košiciach

Materská škola „U Veselých medvedíkov“ v Kavečanoch

Deň Zeme 2012


Deň Zeme 2011

den zeme 2011 plagat

Pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovala spoločnosť KOSIT a.s. už 10. ročník tohto podujatia. Súťažilo sa o najkrajší a najoriginálnejší transparent alebo vlajku zhotovené z triedeného odpadu. Na deti zo základných košických škôl čakal bohatý kultúrny program, pesničky Ježka Separka, súťaže a kvízy, prezentácia triedeného zberu a zaujímavé odmeny.Deň Zeme 2010

Den Zeme plagat 2010

Dňa 22.apríla 2010 spoločnosť KOSIT a.s. úspešne zorganizovala 9.ročník Dňa Zeme pod názvom „Trieďme odpad“ v Košiciach na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne. Školy a žiaci sa každý rok zapájajú do súťaží, ktoré im pripravuje naša spoločnosť. Tento rok sa rozhodlo zúčastniť sa tohto podujatia viac ako 300 žiakov z 20 košických škôl. Hlavná myšlienka tohto roku bola vytvoriť umelecké dielo z komodít triedeného zberu tzv.„EKODIV“. Deti boli naozaj kreatívne a vytvorili rôzne diela, ako napríklad napodobeninu novej Spaľovne odpadov – Termovalorizátora, nákladné autá na odvoz odpadov, koloseum z vrchnákov, alebo sa nechali inšpirovať prírodou a vyrobili malé stromčeky či žirafu.

Na podujatí v rámci bohatého kultúrneho programu vystúpili tanečníci z tanečnej skupiny SPEEDY a DANCECOHOLICS, bubeníci a speváci zo ZUŠ Krosnianska 6 a nádejná módna návrhárka Janka Betková predstavila šaty vytvorené z recyklovaných servítok. Príjemným spestrením programu počas celého podujatia bolo fúkanie balónov na rôzne motívy „Balloonking“-om. Samozrejme nechýbali pesničky Ježka Separka, rôzne súťaže a kvízy, prezentácia triedeného zberu a zber monočlánkov.

Prvé miesta vyhrali žiaci zo ZŠ I.stupňa Fábryho 44 s umeleckým dielom „Strom života“ a študenti zo ZŠ II. stupňa Drábová 3 s napodobneninou novej Spaľovne odpadov. Víťazom gratulujeme!

Spoločnosť KOSIT a.s. chce poďakovať školám a žiakom za ich účasť a prejavený záujem na tomto podujatí a dúfame, že aj budúci rok vás stretneme v takom veľkom počte.

 

Deň Zeme 2009

plagat 2009
Minulý školský rok sa konal 7. ročník podujatia pod názvom „Trieďme odpad“. Hlavnou úlohou programu bolo priniesť za triedu najviac viacvrstvových obalov a zostrojiť najväčšiu pyramídu. Tejto akcie sa zúčastnilo približne 900 detí.

V tom istom školskom roku bol vyhlásený 1. ročník súťaže v zbere papiera „Moja škola separuje s ježkom Separkom“. Do súťaže sa zapojilo vyše 50 materských, základných a stredných škôl.