KOSIT tento rok oslavuje 15 rokov
23. februára 2016
Košičania sa môžu pustiť do veľkého upratovania do VKK
26. februára 2016

Akcianeparkujte pri kontajneroch je rozbehnutá dobre

V januári 2016 KOSIT zaznamenal cez 300 prípadov „blokovania“ autami,  kedy posádky odvozu nemohli zrealizovať zber odpadu zo smetných nádob. Stalo sa to  napríklad na uliciach:  Kpt. Jaroša, Húsková, Wupertálska, Pasteurová, Pekinská, Varšavská, a na mnoho iných. Problémy sú v každej mestskej časti.

Spoločnosť sa rozhodla začať s preventívnymi opatreniami prostredníctvom letákov s upozornením na problematické parkovanie. Akciu spustila 8.2.2016 a potrvá do 29.2.2016. „KOSIT si vedie vlastnú evidenciu fotografií áut, ktoré bránia výkonu zberu a zvozu odpaduZaznamenalisme aj mierne zlepšenie situácie a dostali jeden ospravedlňujúci list od občana, ktorý si náš leták  našiel za stieračom.“ povedal  Michal Hrabovský, riaditeľ divízie služieb.

„V tejto  letákovej kampani budeme určite pokračovať. Keď sa situácia výrazne nezlepší, máme dohodnutú užšiu spoluprácu s Mestskou políciou. Budeme viesť aj rokovania s mestskými časťami ohľadom zabezpečenia žltých vodorovných značení pri kontajneriskách, ktoré by mali vodiči rešpektovať a veríme, že dané opatrenia napomôžu KOSIT-u vykonávať svoju prácu bez zbytočných problémov,“ myslí si Marián Christenko, generálny riaditeľ.  KOSIT denne zrealizuje pre potreby mesta cca 6000 manipulácii s odpadom.