Pozvánka na Deň Zeme
14. apríla 2016
Dnes sa začali oslavy DŇA ZEME na školách
20. apríla 2016

KOSIT spolu s Košičanmi oslávi DEŇ ZEME veľkou EKO slávnosťou.

 Dňa 24.4.2016 spoločnosť KOSIT pozýva všetkých na akciu pri príležitosti svetového DŇA ZEME. Podujatie sa uskutoční v košickom  Parku Anička pri prameni Gajdovka, kde sa nachádza nový náučný chodník s rôznymi témami nevynímajúc ani oblasť odpadu.

Program pre malých aj veľkých sa začne od 14. 00 hod a potrvá do 17 hod. Záštitu nad ním prevzal primátor mesta Richard Raši. „Je to oslava zdravého životného štýlu i ochrany prírody. Aktivity budú preto aj tak ladené. Budeme radi, ak Košičania na znak podpory „zeleného dňa“ prinesú starý papier alebo použité pet fľaše ku stanovišťu KOSITu. Veríme, že deti i dospelí strávia príjemný čas plný pozitívnych dojmov  v prírode,“ povedal generálny riaditeľ Marián Christenko.

Hlavnou atrakciou bude divadlo Maškrta a predstavenie, ktoré sa začne o 15.30 hod.  Pre deti ďalej nebude chýbať nafukovací hrad, tvorivé dielne maľovanie na tvár, rôzne hlavolamy. Rodičia a mládež sa môžu zapojiť do kvízu o Zemi, pozrieť si emisné vozidlo či zapojiť sa do pokusov so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou. „Atmosféru dotvorí výstava fotografii, ktoré vznikli v rámci kampane Za čistejšie Košice „ Odpadky a Košičan v objektíve“. KOSIT sa po prvý krát púšťa aj do organizácie symbolického behu. „Vyjadríme tak že všetci sme Za čistejšie Košice. „ Štart bude o 14.30 hod. Nejde o pretek v pravom zmysle slova, skôr o symboliku. Kto nebude vládať, môže trasu prejsť aj rýchlou chôdzou,“ povzbudzuje ChristenkoCelé podujatie sa skončí  o 17.00 hod ale odkaz o šetrení prírodných zdrojov, triedení, ekologickom spôsobe života snáď pretrvá dlhšie.

EKO  slávnosť podporili MESTO KOŠICE, Nadácia KOSIT , NATURPAK, U.S.Steel Košice, Slovenská inovačná a energetická agentúra a spoločnosť VIVA.