Zhorené kontajnery spôsobujú desaťtisícové škody
26. marca 2013
Prevádzkové hodiny zberných dvorov počas veľkonočných sviatkov
26. marca 2013

Ježko Separko „pobláznil“ škôlkarov z Prešova

Nadácia KOSIT a ENVIDOM – združenie výrobcov elektrospotrebičov, ktoré si kladie za cieľ ekologické zneškodnenie elektroodpadov, spolupracujú už tretí rok. Na záver projektu Škôlka Ježka Separka, do ktorého je zapojených v tomto školskom roku spolu 15 prešovských škôlok, pozvali divadlo Agape. V Kine Scala tancovalo, spievalo a zabávalo sa viac ako 300 predškolákov.

Takto sme  sa chceli poďakovať učiteľkám a detičkám za to, že sa počas celého roka venujú téme separovania odpadu. Pomáha to v deťoch aj ich rodičoch budovať povedomie o tom, ako naložiť s odpadmi, ktoré produkujeme. Hľadáme naozaj všetky spôsoby ako túto tému urobiť zábavnou a prijateľnou pre verejnosť,“ konštatuje riaditeľka Nadácie KOSIT Ing. Jana Končeková.

ENVIDOM ponúka školám a škôlkam predstavenie „Nepatríme na smetisko“ o chladničke Julke, ktorá chce zachrániť seba aj svojich kamarátov pred smutným koncom na smetisku.

. Tentoraz zavítali s divadielkom pod Tatry a do Prešova. Jana Nahalková, Envidom: „S Nadáciou KOSIT by sme radi pripravili ešte jedno spoločné stretnutie pre MŠ na Zemplíne niekedy v júni.Aj keď voľné termíny nie je jednoduché nájsť, veríme, že aj tu nájdeme priestor, aby sa deti dozvedeli, prečo je dôležité recyklovať staré spotrebiče.“ Martin Žák alias sporák EDO si atmosféru v Prešove veľmi pochvaľoval: „Nechcel by som porovnávať publikom, je vždy iné a jedinečné. Dôležitejšie je, že deti si zasúťažili. K nášmu predstaveniu mali blízko. V zbernom dvore, kam pokazené elektrospotrebiče patria, už boli.“ Deti aj ich pani učiteľky boli predstavením nadšené. „Chceme sa vám touto cestou poďakovať za úžasné divadielko pre naše deti. Nesmierne sa tešili, spievali si celý deň, jednoducho si to užili a najmä si rozšírili poznanie o význame zberných dvorov,“ povedala Gabriela Ondercová z MŠ Volgogradská.

Nadácia KOSIT tentokrát nielen pre škôlkárov ale aj širokú verejnosť chystá ďalšie podujatie. Výstavu ekodielok v rámci projektu Škôlka Ježka Separka predstavia 3 – 7. júna 2013 v Caraffovej väznici, Prešov.

Viac fotografií z predstavenia o chladničke Julke a sporáku Edovi nájdete na stránke Nadácie KOSIT: TU.